Recliners
-
$879.95
$1,509.95
Save $630.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Gosaldo |
| Motion Type | Power |
| Style | Contemporary |
| Color Group | Black |
| Manufacturer Color | Lead |
| Manufacturer Material | Fabric |
| Features | Swivel, Glider |
| DIMENSIONS | |
| Width | 56 inch(es) / 142.24 cm |
| Height | 27 inch(es) / 68.58 cm |
| Depth | 33 inch(es) / 83.82 cm |
| Weight | 55.01 lb(s) / 24.95 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 53.54 inch(es) / 135.99 cm |
| Height | 26.77 inch(es) / 68 cm |
| Depth | 33.07 inch(es) / 84 cm |
| Weight | 66.01 lb(s) / 29.94 kg |
| Volume | 27.43 cu. ft. / 0.78 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052964431 |
-
$2,659.95
Save $1,110.00
$1,549.95
Biddeford 35504S4 2 pc Sleeper Sectional with Chaise
(Sleepers - Sectionals)Bring fashionable function to the forefront with this sleeper sectional with chaise. A transitional arm + More
-
$1,769.95
Save $740.00
$1,029.95
Midnight-Madness 98103S11 2 pc Sectional Sofa
(Sectionals - Stationary)Wrapped in luxuriously soft jumbo corduroy, this sectional sofa takes cozy and inviting to a higher level. + More
-
Talk about fine lines and great curves. That’s the beauty of this standout sofa—made to suit your + More
-
$4,099.95
Save $1,710.00
$2,389.95
5Z-Comfort PCU1090218 Power Reclining Loveseat with Console and Adjustable Headrest
(Loveseats - Power Recline)Relax like never before. This power reclining loveseat is crafted with luxury in mind, complete with supple + More
-
Keen on crisp, contemporary design? Adore the pleasure of leather? Look no further. This oversized chair + More
-
Talk about fine lines and great curves. That’s the beauty of this standout ottoman—made to suit your + More
-
Experience the perfect blend of well-appointed comfort and stylish design with this swivel accent chair. Its + More
-
$2,329.95
Save $970.00
$1,359.95
Cayberry W2721W2 3 pc Entertainment Center with Electric Fireplace
(Entertainment Centers)Level up your gaming experience and make movie nights to remember. This entertainment center with fireplace + More
-
Relaxed living and cozy comfort—that’s what traditional farmhouse design is all about. And what better way to + More
